Sorumluluk bende

Sorumluluk bende

Yeni sezon hazırlıklarını Afyon’da yaptığı kampta sürdüren Gaziantep F.K’da teknik direktör Marius Sumudica, takıma yapılan transferlerin kendi sorumluluğunda olduğunu söyledi.

 

Romen teknik adam, "Transfer yaparken de oyuncuları ben getirmek istiyorum çünkü fatura bana kesiliyor” dedi.

 

 Gaziantep F.K’yı hak etmeyen oyuncuları gönderdiğini söyleyen Rumen çalıştırıcı, Denis Alibec’i kadrosunda görmek istediğini yine gündeme getirdi. 

 

Afyon’da devam ettikleri kampın sorunsuz bir şekilde devam ettiğini aktaran Sumudica, forvete Andre De Souza ve DenısAlibec’in katılmsı durumunda ligin sürpriz ekibi olacaklarını ifade etti.

 

BAŞARILI SEZON GEÇİRDİK

Geçen sene Gaziantep F.K’nın süper ligde ki ilk sezonu olduğunu hatırlatan Gaziantep F.K Teknik Direktörü MariusSumudica, “Benim, futbolcularım ve özellikle kulübümüz için bence iyi bir sezon geçti. Lig başladığında kimse bize şans vermiyordu çünkü 1’inci ligden gelen kadromuzdan sadece 2 oyuncu vardı. Daha sonra gelen yeni gelen oyuncular oldu. Bu takımı oluşturabilmek için yaklaşık 20 transfer yaptık. Takımı kurduktan sonra sistem yavaş yavaş oturdu, oyuncular birbirlerine alıştı ve adapte oldular. Beni ayrıca mutlu eden bir diğer konu ise Pandemiden sonra oynadığımız 8 maçı da kaybetmedik. Bu bizim işimizi nasıl ciddiye aldığımızı gösterir” dedi.

 

FAZLASIYLA YARGILANDIM

Kendisinin transfer ettiği futbolcuların sorumluluklarının da kendisinde olduğunu aktaran Sumudica, “Çünkü takım kötü sonuç aldığında yönetim faturayı teknik direktörlere çıkartıyor. Bu yüzden gelen oyuncuları ben seçtim burada olmayı hak ediyorlar. Daha önce oynadıkları liglerde kendilerini kanıtlamış oyuncular. Bende oyuncu transfer ederken 5 dakika izleyip bu olsun demiyorum. Araştırıyorum, karakterini kişiliğini soruşturuyorum. Benim yaptığım transferler benim sorumluluğumda. Aramızda olmayan arkadaşlar burada olmayı hak etmemişlerdir ki burada değiller. Mesela geçen sene kadro dışı bıraktığım oyuncular vardı onlardan dolayı çok fazla yargılandım ve çok fazla suçlandım. Bunlardan örnek vermek gerekirse Prince Segbefia, Kerim Avcı ‘Neden takımdan gönderildi, onlar takımı şampiyon yaptı’ gibi ifadeler kullanıldı ama burada olmayı hak etmediklerini takım iyi sonuçlar aldığında herkes gördü ve öğrendi. Transfer yaparken de oyuncuları ben getirmek istiyorum çünkü fatura bana kesiliyor o yüzden transfer yapılırken özellikle oyuncuları ben seçmek istiyorum” dedi.

 

GÖREVİ BIRAKIRIM

Gaziantep F.K’ya transferini istediği Denis Alibec ile Romanya’da 4 yıl çalıştığını söyleyen Sumudica, “Beraber kupalar kaldırdık, şampiyonluk yaşadık. O zaman Avrupa’da hocaları Biliç olan Western United'ı 2 defa saf dışı bıraktık. Buraya gelirse adaptasyon sürecini çabuk atlatacağını düşünüyorum. Çünkü takım arkadaşları Junior Morais, Alin Tosca ve milli takımda beraber oynadığı Alexandru Maxımvar. Ben Alibec’e kesinlikle kefil olabilirim. Buraya gelip 12 golden aşağısını atarsa bende görevimi bırakıp giderim, bu kadar açık konuşuyorum. Çünkü kendisi Avrupa’nın en iyi golcülerinden biri” dedi.

 

BURADA GÖRMEK İSTİYORUM

Sezon başında bir teknik direktörün hedef belirlemesinin yanlış bir tutum olduğunu aktaran Rumen çalıştırıcı, “Ligde ne olacağını bilemezsiniz ama ben şunun sözünü verebilirim. Eğer Alibec ve Andre takımımıza katılırsa bu sezonun sürprizini Gaziantep F.K yapacaktır. Alibec’i Samsunspor'daistiyor ben Alibec hakkında daha fazla konuşup reklamını yapmak istemiyorum çünkü kendisi 29 yaşında bir oyuncu. Kendi reklamını gösterdi. Attığı goller, yaptığı asistler ve karakteriyle reklamını yapan bir futbolcu. Ben Samsunspor’aşunu söylemek istiyorum, Alibec gibi bir oyuncunun Türkiye 1’inci liginde oynaması hem kendisi hem de takım için sıkıntı olur. Ben kendisini burada görmek istiyorum çünkü yüreğiyle oynayan bir futbolcu. Gelecek sezon için ilk 3 veya 5 gibi sözler söylemek istemiyorum. Geçen sezon geldiğimde de söyledim. Bazı seçtiğim oyuncular vardı bu nedenle takımıma güveniyordum ve ligde tutacağımızı biliyordum. Bunun sözünü vermiştim ama takımın potansiyelini görünce ilk 10 sözü vermiştim ama Andre ve Alibec takıma katılırsa bu yılın sürprizi biz olabiliriz” açıklamalarını yaptı.

SPOR SERVİSİ

21.08.2020 (Haber Merkezi)