Rashard Kelly’den iddialı sözler

Rashard Kelly’den iddialı sözler

 

Gaziantep Basketbol takımının İtalya'nın Dolomiti Energia Trentotakımından yeni transferi Rashard Kelly, savaşçı ve mücadeleci bir oyuncu olduğunu söyledi.

 

Türkiye liginin iyi organizasyonuna sahip takımlarından birine geldiğini aktaran Amerikalı forvet, Gaziantep Basketbol takımıyla birlikte aşama kaydetmek istediğini belirtti.

 

Kamp döneminde hem takım arkadaşlarına hem de Türkiye’ye alışmaya çalıştığını aktaran Kelly, bu sezon taraftarların iyi bir takım izleyeceklerini belirtti.

 

İSTENİLDİĞİM YERE GELDİM

Gaziantep Basketbol takımı baş antrenörü Nenad Markovic’inkendisini takıma istemesinin çok önemli olduğunu söyleyen Rashard Kelly, “Benim için istenildiğin yere gitmek daha değerlidir, bu anlamda koç'un beni istemesi, kulübün önümü açması benim bu takıma gelmemde önemli etkenlerden oldu” dedi.

 

LİGİN KALİTESİ BELLİ

Gaziantep Basketbol takımına transfer aşamasında Kırmızı – Siyahlı takımda daha önce oynayan Amerikalı oyunculardan bilgiler aldığını kaydeden Kelly” Hepsi de burasının çok iyi organizasyon olduğu ve çok iyi bir takım olduğu ve kendimi bir adım öne taşıyabileceğim bir yer demişlerdi. Aynı zamanda liginde çok kaliteli olduğunun bilgisini verdiler. Bunların hepsi birleşince lig, takım organizasyon kaliteleri de olunca kendimi burada buldum” dedi.

 

MÜCADELEDEN KOPMAM

Her sene üstüne koyarak gitmeye çalıştığını aktaran Amerikalı oyuncu, “Taraftarlarımız geçen sezon oynadığım Trentotakımından daha kaliteli bir Rashard izleyeceklerini düşünüyorum. Benim yapım savaşçı, mücadele eden her topa atlayan bir oyuncuyum. Bu sezonda taraftarlarımıza bunun sözünü verebilirim. Hatta daha iyisini de göreceklerdir” dedi.

 

NE OLACAĞINI BİLMİYORUZ

Türkiye’de daha önce Darüşşafaka ve Galatasaray’a karşı oynadığını hatırlatan Kelly, “Taraftarlar bu işin içinde olduğunda takımların ne kadar güçlü olacağını biliyorum. Tabi ki bu sene farklı bir süreçten geçiyoruz, ne olacağını bizde bilmiyoruz ama atmosferin bu anamda çok iyi olduğunu düşünüyorum. Öncelikli olarak çok iyi oyunculara sahip bir takımız. Bu bence bir avantaj, şimdiye kadar her şey yolunda, arkadaşlarımla aram gayet iyi” dedi.

 

BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM

Kısa ve uzun vadede hedeflerinin olduğunu aktaran Kelly , “Kısa vadede oyunun içinde kalarak iyi işler yapıp Rashard Kelly ismini iyi bir şekilde duyurup Avrupa’da çok başarılı olmak istiyorum. Uzun vadede ise bu dönemde yakalamış olduğum ritmi aileme ve çocuklarıma yansıtmaktır. Hedeflerim bunlar” dedi.

 

OYUNUN HER YÖNÜNDE YER ALMALIYIM

Lebron James’i kendisine örnek basketbolcu olarak aldığını belirten Kelly, “Oyunun iki tarafında oynayan basketbolcu. Pozisyon fark etmeksizin 1’den 5’e kadar hangi pozisyonda ihtiyaç duyulursa o pozisyona adapte olup o pozisyonu oynamaya çalışıyor. Bende şu anda şutlarımı geliştirmeye çalışıyorum. Bu benim için bir süreç, şutumu geliştirdiğimde bende onlar gibi oyunun her yönünde oynamaya çalışacağım” dedi.

 

BİZİ DESTEKLESİNLER

Maçlar başladığında taraftarların kendilerini desteklemelerini isteyen Kelly, “Çünkü yeni bir takımız umarım maçlarda seyircili oynanır ve bizde onlarla birlikte daha iyi başarılara hep birlikte imza atarız

26.08.2020 (Haber Merkezi)