OSB Başkanı Cengiz Şimşek'ten 30 Ağustos kutlama mesajı

Atatürk Mazlum Milletlere Yol Gösterdi "Büyük zaferi coşkuyla kutluyoruz"

OSB Başkanı Cengiz Şimşek'ten 30 Ağustos kutlama mesajı

 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

İKİ BÜYÜK ZAFERİN YILDÖNÜMÜ

Başkan Cengiz Şimşek, milletimizin tarihinin şanlı zaferlerle dolu olduğunu belirterek, "Ağustos ayının son haftasında iki büyük zaferin yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Birkaç gün önce Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan'ın Bizans İmparatoru Romen Diyojen'e karşı kazandığı büyük bir zafer olan Malazgirt Muharebesinin 949. yıldönümünü kutladık. Türklere Anadolu'nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe olan Malazgirt'in ardından şimdi de Anadolu'nun ebediyen Türk yurdu olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramını coşku ile kutluyoruz" diye konuştu.

MAZLUM MİLLETLERE YOL GÖSTERDİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında kazanılan büyük zaferin kurtuluş mücadelesi veren diğer mazlum milletlere de yol gösterdiğini ifade eden Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şimşek, şöyle devam etti:

"Atatürk'ün başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruzun büyük bir zaferle sonuçlanması ile vatan topraklarımız emperyalist düşmanlardan tamamen temizlendi. Her türlü yokluğa ve yoksulluğa rağmen, kendisinden silah ve cephane açısından güçlü olan emperyalist güçlere karşı kazanılan bu zafer, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi halinde neleri başarabileceğinin de kanıtıdır. Tarihimize yön veren kahramanlık destanları arasında yer alan Malazgirt Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlar, bu topraklar için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarız."

28.08.2020 (Haber Merkezi)