NTO Başkanı Özyurt’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

NTO Başkanı Özyurt’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kurtuluş Savaşı, tarihin altın sayfalarındaki yerini alarak bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa umut olduğunu belirten NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “30 Ağustos, Türk milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür" dedi.

Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kaldıklarını ifade eden NTO Başkanı Özyurt mesajında şunları ifade etti: “ Milletimiz türlü yokluğa, zorluğa ve imkansızlığa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanan tarihinin dönüm noktalarındadır. Bu sayede Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bugün de ülkemizin her köşesinde refah ve huzurun hâkim olması için milletçe birbirimize kenetlenmeli; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün tehlikeler karşısında azim ve kararlılıkla mücadele etmeliyiz. Bizler de bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı ve Ay yıldızlı şanlı bayrağımız ile çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni onurla koruyarak bizden sonraki nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmanın çabası içerisindeyiz. Bu duygularla Zafer Bayramımızın 98. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu eşsiz zaferin mimarları olan en yakın dava ve silah arkadaşlarını, vatanı ve ulusu uğruna seve seve canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.” şeklinde konuştu.

28.08.2020 (Haber Merkezi)