Markovic Gaziantep’te mutlu

Markovic Gaziantep’te mutlu

Basketbol Erkekler Süper Lig temsilcimiz Gaziantep Basketbol takımının Bosna Hersekli baş antrenörü Nenad Markovic, Gaziantep şehrini ailesi olarak gördüğünü söyledi.

 

Pandemi sürecinin global bir sorun olduğunu kaydeden Markovic, özellikle ekonomik yönden hem kulüplerin hem de kendiler ve oyuncuların olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.

 

Gaziantep Basketbol takımının bu sezon genç oyuncularla mücadele edeceğini aktaran tecrübeli çalıştırıcı, takı kimyasının uyuşmasıyla yine ligde ses getirecek bir ekip olacaklarını ifade etti.

 

POZİTİF KAMP SÜRECİ GEÇİYOR

Şimdiye kadar kamp çalışmalarında her şeyin yolunda gittiğini söyleyen Gaziantep Basketbol takımının baş antrenörü Nenad Markovic, “Bildiğiniz gibi oyuncularımız zor dönemden geçti, pandemide antrenman yapamayan oyuncularımız oldu. Ama hemen hemen herkes aynı seviyede. Antrenmanlara devam ediyoruz. Bizim açımızdan pozitif kamp süreci geçiriyoruz” dedi.

 

GENÇ TAKIM OLUŞTURDUK

Bu sene daha genç bir takım kurduklarını aktaran Markovic, “Özellikle yabancılardan bahsediyorum. Daha alt liglerden aldık ama bu kesinlikle takımın kalitesiz olacak anlamına gelmiyor. Burada ki en önemli nokta bence oyuncuların daha iyi kimya yakalaması çünkü o kimyayı yakaladığınız zaman genç de olsa veya daha da tecrübesiz olsalar burada takımın daha iyi bir kimya yakaladı. Bu açıdan baktığımız zaman Uğur ve Hacıyeva’nın takıma abilik yapacaklarını ve çok tecrübeli olduklarını düşünüyorum. Cem ve Metehan artık bu takımın tecrübeli oyuncuları oldular. Marko soyunma odasına takıma abilik yapacak, onun dışında alt yapıdan gelen Gaziantepli oyuncularımız takıma destek verecekler. Onlar büyüdükçe takımımızda büyüyecek ama biz bu durumu her sene yaşıyoruz. Takım yeni baştan kuruluyor yine bu sene de yeni bir takımız. Bundan sonrası tamamen aralarında ki kimya ile ilgili. İyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

 

DEVLETE İŞ DÜŞÜYOR

Pandemi sürecinin global bir durum bu sadece Türkiye’ de olmadı. Bütün dünya aynı pozisyonda. Bu açıdan biz profesyonelleriz evet geçen senelerde ki paralar belki olmayacak ama biz bundan da pozitif durum yaratıp, kontratlarımız düşse de bunu avantaja çevirip pozitif ortamda iyi işler yapmaya çalışacağız. Burada bence devlete de iş düşüyor. Sporu yaşatmak adına takımlara destek yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü spor bir kültür ve herkes bunun içinde olmak istiyor.

 

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYORUZ

“Özellikle 5’inci olduğumuz sezonun ardından taraftar sayımız sürekli artış gösterdi. Benim dikkatimi çeken genç taraftar sayımızın artmadı. Bunun nedenlerinden bir tanesi bence basketbol okullarımızın ve Gaziantep Basketbol takımının kendi alt yapısına önem vermesi oradan da aileler çocuklarını da alıp maçlara gelmesi. Tribünlerde güzel atmosfer yaratıyorlar. Baktığımız zaman Gaziantep’in şu anda 2 takımı süper ligde basketbol ve futbol olarak. Ama basketbolun da Gaziantep’te her geçen gün büyüdüğünü görmek bu anlamda bizi de daha çok iştahlandırıyor. Bu sene de umarım maçlar seyircili oynanır, onların desteklerine çok ihtiyacımız olacak. Bu anlamda onları maçlarımıza bekliyoruz” dedi.

 

AİLEM GİBİ GÖRÜYORUM

Gaziantep yemekleri konusunda kendisini kontrol etmeye çalıştığını söyleyen Nenad Markovic, “İstanbul, Ankara, İzmir’den arkadaşlarım sorduğu zaman kendimi nasıl kontrol ediyorsun dedikleri zaman bunu yapmak zorunda olduğumu söylüyorum. Çünkü yaptığımız görsel bir iş onun dışında çocuklarım, ailem 4 yıl boyunca Gaziantep’teler ben burada ki insanları ailem gibi görmeye başladım. Bu nedenle Gaziantep’ten ayrılmak gibi hiçbir zaman düşüncem olmadı. Biz burayı evimiz ve ailemiz gibi görüyoruz bundan dolayı da çok mutluyuz. Gaziantep’te ailem ile birlikte çok mutluyum o yüzden burada kaldım” diye konuştu.

SPOR SERVİSİ

24.08.2020 (Haber Merkezi)