Kimse hayal etmesin

Kimse hayal etmesin

Yeni sezon hazırlıklarını Afyon’da kamp yaparak geçiren Gaziantep F.K’da teknik direktör Marius Sumudica, beklediği transferlerin gecikmesinden dolayı canının sıkkın olduğunu söyledi. 

 Bu sezonun geçen sezondan daha zorlu geçeceğini aktaran Rumen teknik adam, hiç kimse ilk 5 hayli içinde olmasın, dedi.

 Stoper ve forvet hattına iki transfer beklediğini aktaran Sumudica, Kayode’nin takıma yeniden gelmesi durumunda Alibec’den daha iyi olacağını ifade etti.

 İYİ OYUNCULARIMIZ VAR

Geçen seneden çok zor bir sezonun kendilerini beklediğini söyleyen Gaziantep F.K Teknik Direktörü Marius Sumudica, “Ligdeki en az yabancısı olan takımlardan biriyiz. Stoper ve forvet oyuncusu düşünüyorum ve istiyorum. Elimdeki yerli oyuncuların kalitesi belli. İyi oyuncularımız var. İlk 11’den geçen seneden sadece Kayode’yi kaybettik. Onun yerine Andre geldi. Ama hala eksik bölgelere oyuncu almamız gerekiyor” dedi.

 LİG DAHA ZOR OLACAK

Bu sezon liglerin daha da zor geçeceğini aktaran Rumen çalıştırıcı, “Çünkü daha fazla maç yapılacak. Bizi zor bir sezon bekliyor. Eğer şehirden, yönetimden veya taraftarlar içerisinde bu senenin geçen seneden daha kolay geçeceğini düşünüyorsa yanılıyorlar bence daha zor olacak. Kupada da bir hedefimiz var artık. İlerlemek istiyoruz kupada. Avrupa'ya gitmenin en kısa yolu kupa. Kimse hayal kurmasın. İlk 5 – 6 gibi sıralamalara tırmanmakla. Çünkü geçen seneye göre daha zor bir lig olacak.

Geçen sene yeni bir takımdık kimse bizi tanımıyordu. Yaptıklarımızı herkes gördükten sonra bize saygı duymaya başladılar. Bu bizim işimizi daha zor yapacak” dedi.

 KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Kadroya nokta transferler yapılmasını isteyen Sumudica, “Bence bu kadro stoper ve forvet mevkiine takviye yapılırsa yeterli. Her pozisyonda iki oyuncumuz var. Kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü yerli oyuncularım iyi düzeyde. Birbirlerini tanıyorlar ”dedi.

 

CANIM SIKKIN

Önlerinde iki seçenek olduğunu açıklayan Rumen teknik adam, “Biri iyi futbolcu alıp bonservis vermek. Diğeri de boşta olan oyuncu bulmak. Boşta olan oyuncuyu neden boşta olduğunu anlarsınız zaten. Hiç bir takım istemiyordur. En son Demir atacak bir liman bekliyordur. Onu kovalıyordur. Biz bunlardan hangisini seçeceğiz bekleyip göreceğiz. Ben Alibec’i 10 yıldır tanıyorum. 4 sene beraber çalıştık kendisiyle, Şampiyonluklar yaşadık, Avrupa kupalarına gittik. Ekibimi çok iyi tanıyor. Burada 4 tane ilk 11’de daha önce beraber oynadığı oyuncu var. Onlarla beraber oynadı. Oyuncu hazır. Hazır olan oyuncuyu bulmak da gerçekten zor. Lig de başladı orada ve oynuyor. Yönetimimizin bütçesi belli. Uzun sürdüğü için transfer işi canım sıkkın. TFF’den alacağımız beraberlik parasıyla bu işi çözebilirdik. Bu oyuncu için aradaki farkı ödeyebilir dik. Alibec’te bir değişiklik istiyor. Romanya’nın dışına çıkmak istiyor. O bana yardımcı oldu bende ona yardımcı olmak istiyorum. Kendisini tanıyorum kaliteli bir oyuncu ve ben burada görmek istiyorum. Artık bu benim sorunum değil, transfer ederler etmezler kendilerinin bileceği bir iş ”dedi.

 

RESMİ TEKLİFLER VAR

Biz Süper Lig, Samsunspor’un ise 1.Lig takımı olduğunu söyleyen Sumudica, “Bende kanıtları var. 800 bin Euro teklif yapıyor ve maaş 600 bin Euro veriyorlar Alibec için. Resmi tekliflerin hepsi benim telefonumda. Ankaragücü’de kendisiyle irtibata geçti. İlgi yazısı gönderdiler. Ne kadar istediğini öğrenmek için. Ben bir oyuncu ismi söylediğimde tüm takımlar oyuncuya ilgi gösteriyor. Zannedersem ben iyi bir hocayım”dedi.

 BASKI YAPMAK İSTEMİYORUM

Kayode ile de görüştüğünü belirten Sumudica “Geçen sene istediği ücretten fazlasını istiyor. Her zaman görüşüyoruz. İyi bir oyuncu bana da çok yardımı oldu ama ona baskı yapmak istemiyorum. Onun vereceği bir karar. Ben Kayode ile devam etmek istiyordum ama olmadı. Kayode olmayınca Alibec’i istedim. Kayode olsaydı daha iyi olurdu benim için ”dedi.

HER MAÇ ÖNEMLİ

Galatasaray’a saygı gösterdiğini aktaran Sumudica, “Türkiye’nin en önemli takımı. Bizi davet ettiler ve bizde bu davete icabet ettik. Galatasaray maçından sonra takımın son durumunu göreceğim. Bizim için her maç önemli ve kazanmak için çıkacağız sahaya ”dedi.

 BANA SAYGI GÖSTERİYORLAR

Gaziantep F.K taraftarlarını çok sevdiğini dile getiren Sumudica, “Onlar adına üzgün olduğum bir şey var. Maçlara gelemiyorlar. Sokakta yürüdüğüm zaman bana saygı gösteriyorlar. Zaten ben bu şehri sevmesem burada olmazdım. Kendilerini çok seviyorum. Umarım gelecek sezon yine iyi sonuçlar alırız ve herkesi sevindiririz.

 ŞEHİR ADINA KAZANIYORUM

Kendisinin Gaziantep’e çok bağlı olduğunu aktaran Sumudica, “Ben kazandığım zaman sadece kendim adıma değil şehir adına da kazanıyorum. Taraftarlar ertesi gün maç hakkımda konuşuyor ve mutlu oluyorlar. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Bana gösterdikleri sevgi, ilgi çok mutlu ediyor beni. Kulüp tarafından bana kontratımın uzatılması ile ilgili bir teklif gelmedi bende böyle bir talepte bulunmadım. Bekleyip göreceğiz” açıklamalarını yaptı.

SPOR SERVİSİ

25.08.2020 (Haber Merkezi)