GTB Başkanları, 30 Ağustos zafer bayramını kutladı

GTB Başkanları, 30 Ağustos zafer bayramını kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Dumlupınar’da kazanılan büyük zaferin tarihe altın harflerle nakşedilmiş bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden GTB Başkanları, mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında 98 yıl önce Dumlupınar’da kazanılan büyük zafer, istiklal harbinin son taarruz harekâtı olmuştur. Kurtuluş savaşının askeri safhasının tamamlanıp, diplomatik mücadele döneminin başladığı 30 Ağustos aynı zamanda bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini de sağlamlaştırmıştır.

Ata topraklarından koparılarak, tarih sayfasından silinmek istenen asil bir milletin, istiklali ve istikbali uğruna yedi düvele karşı verdiği bu kutlu mücadele, dünya devletlerine şu mesajı bir kez daha vermiştir. ‘Yüreği vatan, millet sevdasıyla yanan, esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen necip bir milleti bağımsızlık yolunda hiçbir güç alı koyamaz.’

Kahraman ecdadımızın vatan toprakları uğruna gözünü kırpmadan şehadete yürüdüğü bağımsızlık mücadelesi aynı zamanda işgal atında zulme uğrayan mazlum ve mağdur milletler içinde kurtuluş yolunda bir ilham kaynağı olmuştur.

Anadolu’da 1071’de Malazgirt Zaferi ile başlattığı kutlu yürüyüşünü, 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Büyük Taarruzla sürdüren şanlı ecdadımızın bizlere canları ve kanları pahasına emanet ettiği cennet vatanımızı korumak, yaşatmak ve muasır medeniyetler seviyesine taşımak hepimizin ortak görevidir.

Atalarımızın 98 yıl önce türlü zorluklar ve yokluklar içerisinde elde ettiği kutlu zaferin gururunu bugün ilk günkü heyecan ve ruhla yaşıyoruz. Tüm bu duygular içerisinde 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu zaferi armağan eden istiklal mücadelemizin yiğit kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle yad ediyoruz.”

 

28.08.2020 (Haber Merkezi)