Gazispor’da şampiyonluk sevinci

Gazispor’da şampiyonluk sevinci

Koronavirüs salgını sebebiyle Gaziantep’te amatör liglerin 16 Mart 2020 tarihinde durdurulmasının ardından gözler ASKF ve Ankara Amatör İşler Kurulu’na çevrilirken büyük bir heyecanla beklenen karar açıklandı.

 

1.Amatör Küme A gurubunda lig devam ederken en yakın takipçisine 16 puan fark atarak haftalar öncesinden namağlup şampiyonluğa ulaşan Gazispor’un bu başarısı tescil edilirken siyah beyazlı camiada ise büyük sevinç yaşandı.

 

HEDEF BAL LİGİ

Turgut Kaygun başkanlığı ve Mehmet Budak antrenörlüğünde bu sezon rekor kırarak şampiyonluğa ulaşan Gazispor’daAnkara Amatör İşler Kurulu’nun da şampiyonluğu tescillemesinin ardından yeni sezon için kollar sıvanırken hedef bu kez Süper Amatör ‘de şampiyonluk olarak belirlendi.

 

HERKES EMEK VERDİ

Büyük emekler harcayarak şampiyonluğu hak ettiklerini belirten Gazispor antrenörü Mehmet Budak:”  Sezonun ilk antrenmanından itibaren hep birlik, beraberlik ve saygı çerçevesinde hareket ettik. Başkanımız Turgut Kaygun bizden hiç bir şeyi esirgemedi. Hem saha içinde hem saha dışarısında sürekli bizimle ilgilendi ve tüm sporcuları bir evladı gibi görerek onların tüm sorunlarının çözümünde başrol oynadı. Bizde başkanımızı mahcup etmedik ve bu takımı şampiyonluk yaptık. Sporcularım, ekibim ve ben herkes büyük emek verdi.

 

ÖNCELİĞİMİZ FAIR PLAY

Başkan Turgut Kaygun’un fırsat vermesi durumunda yeni sezonda da şampiyonluk hedefi doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini belirten Budak: “ Bizim için sportif başarı elbette önemliydi ancak fair play her zaman ilk önceliğimiz oldu. Sahada rakibine saygı ile yaklaşan ve olumsuz örnek teşkil edecek davranışta bulunmayan sporcularla yola çıkmak temel prensibimizdi. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bundan sonrada Gazispor’a yakışan bir şekilde fair play’i ön planda tutarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

SPOR SERVİS

21.08.2020 (Haber Merkezi)