Gaziantep Basketbol’un geleceği sağlam

Gaziantep Basketbol’un geleceği sağlam

Gaziantep Basketbol takımının alt yapısına verdiği desteklerin meyvesini almaya başlarken, gelecek sezonlarda Gaziantepli genç yetenekler Türk Basketbol sahnesinde yerlerini almaya hazırlanıyorlar.

 

Alt yapıda parlayan yıldız adayları arasında yer alan 2001 doğumlu Furkan Özkan, Kırmızı – Siyahlı ekibin geleceğini oluşturacak genç yetenek olarak dikkat çekiyor.

 

Gaziantep Basketbol takımının A kadrosunda sürekli yer almayı hedeflediğini belirten genç oyuncu Furkan Özkan, takımda başta Genel menajer Boray Dai olmak üzere herkesin kendilerine yardımcı olduğunu dile getirdi.

 

SPORA FUTBOLLA BAŞLADIM

Spor kariyerine futbol oynayarak başladığını söyleyen Gaziantep Basketbol takımının gelecek vaat eden yıldız adayı Furkan Özkan, “Benim küçük yaşlarımda Anadolu Efes İlk Adım Kulübü vardı oraya 4’üncü sınıftayken kaydoldum. Daha sonra orada 1 yıl oynadıktan sonra o zaman ki ismiyle Royal Halı Gaziantep’e geçtim. 10 yıldır Kırmızı – Siyahlı kulüpte devam ediyorum” dedi.

 

AİLEM ÇOK İSTEDİ

Basketbol oynamasında ailesinin çok yardımcı olduğunu aktaran genç yetenek, “Her zaman benim yanımda oldular. Benim kötü alışkanlıklar edinmemin önüne geçmelerinden daha çok basketbol oynamamı ve aktivitelere katılmalarımı çok istediler. Özellikle Basketbol alt yapısına gittiğimde çok önemli destek verdiler” dedi.

 

FEDAKARLIK YAPMALARI LAZIM

Gaziantep Basketbol’da A takıma yükselmesinin kendisi açısından bir hayal olduğunu ifade eden Özkan, “Tabi ki bu hayal için çok çalıştım. Koçlarımız olsun, yönetim olsun her zaman bana yardımcı oldular. Şu an bizim gerimizden gelen diğer arkadaşlarımız da var ve onların da hayal ettikleri bu formayı hak etmeleri için çok çalışmaları lazım. Bu hayal için fedakârlık yapmaları lazım. Ekstra antrenmanlar, ekstra çaba sarf etmeleri gerekiyor. Mesela antrenmandan en az bir buçuk saat önce gelip herkesten daha sonra çıkması lazım. Hayal etmek güzel ama bu hayali gerçekleştirmek ise bambaşka bir duygu. Şu an Gaziantep Basketbol takımında fotoğraflarımız paylaşılıyor. Bizden sonra ki arkadaşlarımız da neden olmasın” dedi.

 

FORMAYI TERLETMEK İSTİYORUM

Öncelikli hedeflerinin arasında Gaziantep Basketbol Kulübüne katkı sağlamak olduğunu belirten Özkan, “Bir Gaziantepli olarak bu formayı terletmek ve daha sonra ise Türkiye basketboluna katkı sağlamaktır. Şu an genç oyuncuyuz tabi öncelikli olarak takımımızda süre almak çok önemli. Daha sonra ise daha büyük hedeflerim var bunları gerçekleştirmek istiyorum. Tabi uzun vadede ise geleceğin nesillerine antrenörlük yapmayı planlıyorum” dedi.

 

HOCAM BİZİ YÖNLENDİRİYOR

Baş antrenör Nenad Markovic’in kendisi gibi iki arkadaşını daha beğenerek A takıma aldığını açıklayan yıldız adayı, “Bize çok iyi antrenman yaptırıyor, tempoyu iyi ayarlıyor, setleri çok iyi ayarlıyor. Bizi bu şekilde yönlendiriyor. Antrenmanlarda ufacık pozisyonlarda bile bizi sürekli uyarıyor. Nerede ne yapacağımız sürekli söylüyor” dedi.

 

ŞİMDİDEN HEYECANLIYIM

Gaziantep’te oynayacağı ilk maçta taraftarların önünde nasıl bir duygu yaşayabileceğini hiç tahmin edemeyeceğini aktaran genç yetenek, “Gaziantep Basketbol formasıyla maça çıkıp taraftarlarımızın önünde oynamak o an benim için duygusal olabilir, bu benim için çok özel an olur” dedi.

 

BORAY DAİ’NİN KATKISI UNUTULMAZ

Takımda ki büyüklerinin kendilerine her zaman çok iyi yaklaşım içinde olduklarını açıklayan Furkan Özkan, “Özellikle Genel Menajerimiz Boray Dai bize inanılmaz destek veriyor ki bu seviyeye gelmemde onun katkıları hiç bir zaman için unutulamaz. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Kaptanımız Can Uğur Öğüt ve Orhan Hacıyeva inanılmaz yardımcı oluyorlar. Yabancı oyuncularla çok iyi uyum içerisinde hep beraber hareket ediyoruz. Yanlışlarımız olduğunda bize söyleyen abilerimiz var. Şu an için çok iyi ve böyle devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

 

TARAFTARLARIMIZ RAHAT OLSUN

Kulübün idari menajeri Boray Dai’ye kendilerine imkanlar sunmasından dolayı teşekkür eden Özkan, “Tabi ki Gaziantep Basketbol yönetimine çok teşekkür ediyorum. Tabi ki taraftarlarımıza bu takım için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum. Hiç kuşkuları olmasın, İnşallah iyi bir sezon yaşarız” açıklamalarında bulundu.

SPOR SERVİSİ

////////////////////

2.09.2020 (Haber Merkezi)