Gaziantep aşığı Andre

Gaziantep aşığı Andre

 

Gaziantep Futbol Kulübünün Portekizli yıldızı Andre Souza, Afyon kampında değerlendirmelerde bulundu.

 

Kırmızı – Siyahlı takıma transfer olduktan sonra çabuk adapte olduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, fırsat buldukça Gaziantep’in tarihi yerlerini gezdiğini söyledi. 

 

Gaziantep’in tarihi ve kültürüyle zengin bir şehir olduğunu açıklayan Portekizli futbolcu, yemek yapıp melengiç kahvesi pişirdiğini sözlerine ekledi.

 

BAŞARILI SEZON GEÇİRDİK

Geçen sezon Gaziantep futbol kulübüne geldiğinde güzel bir maçla başladığını söyleyen Andre Souza, “Ligin liderini mağlup ettik ve o maçta gol de attım. Buraya çok çabuk adapte oldum, takım beni hemen kabul etti. Her şey çok hızlı gelişti. Bence çok iyi ve başarılı bir sezon geçirdik. Daha sonra pandemi süreci geçirdik, sonrada yine güzel performansla döndük ve 8 hafta kaybetmedik. Bizim açımızdan güzel sezon oldu, bende performansımın iyi olduğunu düşünüyorum. Takıma katkı sağladığıma inanıyorum” dedi.

 

HASRETİMİ GÖRÜNTÜLÜ ARAMAYLA GİDERDİM

Herkes için ailesinin çok önemli olduğunu aktaran Portekizli futbolcu, “Benim içinde öyle tam ailemi Gaziantep’e getiriyordum ki araya pandemi süreci başladı ve onları getiremedim. 6 ay gibi uzun süre ailemden uzak kaldım, onları gerçekten çok özledim. Bu özlemimi görüntülü aramalarla gidermeye çalıştım. Sürekli onlarla irtibat halindeydim ama sonrasında tatil oldu. Ailemle hasretimi giderdim ve çok mutluyum. Onlarda ilerleyen süreçte Gaziantep'e yanıma gelecekler” dedi.

 

HOCAMIZ SİSTEMİ ANLATIYOR

Lige iyi başlangıç yapacaklarını umduğunu belirten Andre Souza, “Çünkü takımın iskelet kadrosu duruyor, aramızdan çok fazla oyuncu ayrılmadı. Yeni gelen arkadaşlarımızı da zaten hocamız sistem hakkında bilgilendiriyor. Onların da çok çabuk bir adaptasyon süreci geçirerek lige hazır başlayacağımıza inanıyorum” dedi.

 

TEBRİK EDİYORUM

Geçen sezon ligde en çok Başakşehir’e karşı zorlandıklarını ifade eden Souza, “Çünkü ligin en iyi futbol oynayan takımıydı, hak ettikleri bir şampiyonluk kazandılar. Onları da tebrik ediyorum, gerçekten iyi futbol oynayarak şampiyonluğu hak ettiler” dedi.

 

GEZİLECEK ÇOK YERLER VAR

Gaziantep baklavasının yanı sıra diğer tatlılarında muhteşem olduğunu aktaran Andre, “Fırsat buldukça şehri geziyorum. Ben tarihi seven biriyim. Şehrin tarihi yerlerine gittim, kaleyi ziyaret ettim, elmacı pazarı taraflarına gittim. Tarihi sevdiğim için bu mekanlar beni daha çok cazip ediyor. Özellikle kalenin olduğu bölgeler çok güzel yerler. Şehir gerçekten çok hoşuma gidiyor, gezilip gidilecek çok yerleri var. Bence herkesin gelip Gaziantep şehrini gezmesi gerekiyor” dedi.

 

ARAŞTIRMA YAPTIM

Gaziantep’e transfer olduğundan beri şehirde hiç bir sıkıntı yaşamadığını söyleyen Andre, “Güvenlik açısından hiç bir problem yok tabi buraya transfer olmazdan önce Türkiye'nin hangi şehrine yada başka bir ülkenin hangi şehrine gitsen araştırma yapmak ve nereye gideceğimi bilmek zorundayım. Gaziantep hakkında araştırma yaptım. Portekiz’de beraber oynadığım Kayserisporlu bir arkadaşım vardı ondan bilgiler aldım. Hocamla Kayserispor’da çalışmış onun hakkında da bilgiler aldım. Bana bilgiler aktardı. Şehrin güzel olduğun tabi deniz kenarında plaj şehri olmadığını ama sakin bir şehir olduğunu güvenlik açısından hiç bir sıkıntı yaşamayacağımı kendisi bana anlattı” dedi.

 

KAHVEMİ KENDİM YAPIYORUM

Pandemi sürecinde evde kalarak yemek yapmayı öğrendiğini aktaran Portekizli futbolcu, “Gaziantep mutfağına en yakın kebap yapmayı öğrendim. Evde kebap yapıyorum. Melengiç aldım ve onun makinasını da aldım. Melengiç yapıyorum ve bu kahve benim çok hoşuma gidiyor” dedi.

 

SEVGİLERİNİ YANSITIYORLAR

Taraftarların stadyumlara en kısa zamanda geri dönmelerini isteyen Andre Souza, “Çünkü sevgilerini ve tutkularını sahada bize yansıtıyorlar. Bizde bu sevgiyle ve ateşle oynadığım ilk maçta ki gibi oynamak istiyoruz. Gerçekten çok ateşli ve tutkulu taraftarlarımız var umarım stadyumlar tekrar dolu bir şekilde olur ve bizi desteklemeye devam ederler” dedi.

 

SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİYORUZ

Teknik direktör Marius Sumudica’nın sistemine uygun futbolcuları seçtiğini aktaran Andre, “Bunula birlikte zaten başarıyı yakalıyor bu da en büyük etken. Bize tutkusunu sahada uyararak aktarıyor. Bizde onun verdiği tutkuyu alarak sahada ki sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bu mücadeleyi sonuna kadar veriyoruz” dedi.

 

TRİBÜNLERİ DOLDURSUNLAR

Yeni sezonda taraftarların önünde oynayacak olmalarının mutluluk verici olduğunu söyleyen Portekizli oyuncu, “Umarım eskisi gibi stadyumun tamamen dolu olduğu tribünler önünde oynarız ve bizi ateşli bir şekilde destekleyen taraftarlarımız maçlarımıza gelir. Ben onlara elimizden gelenin en iyisini yapacağımızın sözünü veriyorum. Umarım geçen sezondan daha iyi yerde ligi bitiririz. Bunun için çalışıp, bunun için çabalayacağız. Bizi desteklemeyi hiç bir zaman bırakmasınlar” diye konuştu.

31.08.2020 (Haber Merkezi)