Federasyon imza bekliyor

Federasyon imza bekliyor

Sezon öncesi en önemli konu olan harcama limitleri Kulüpler Birliği’nde masaya yatırıldı. Federasyon kulüplerden onay istiyor.

 Toplantıda ortak bir görüş çıkmadı. Yeniden başkan seçilen Mehmet Sepil, “Talepleri tüm kulüplere sunup imza isteyeceğiz. Son kararı TFF verecek” dedi.

 YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Türk futbolunda gündem harcama limitleri... Özellikle Fenerbahçe ve Kasımpaşa’nın değişmesini istediği limitlerle ilgili kritik toplantı dün Kulüpler Birliği Vakfı’nda yapıldı. TFF, daha önce yapılan başvuruda tüm kulüplerin ıslak imzası olması halinde bu konuyu yeniden gözden geçireceklerini açıklamıştı. Önceki gün yapılan toplantıdan da sonuç çıkmadı. Kulüplerin talepleri farklı farklı. Bu nedenle taleplerin yazılıp tüm kulüplere gönderilerek imza isteneceği ifade edildi. Buna göre atılan veya atılmayan imzalar TFF’ye bildirilecek. Limitlerle ilgili son kararı federasyon verecek. Yeniden Kulüpler Birliği Başkanı seçilen Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, toplantı sonrası gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “6 takımın, lisans şartnamesinin uygulanmasıyla ilgili endişeleri vardı. Bu endişeler tartışıldı, konuşuldu. Bu konuyla ilgili kulüplerin farklı talepleri var. Bu talepleri, ayrı ayrı tüm kulüplere gönderip imzaya açacağız.”

Süper Lig’in 21 takımla oynanması kulüplerin gelirlerini etkileyecek. Bu konuda federasyonumuzdan, bakanımızdan yardım bekliyoruz. Zaten zorlu dönemdeki futbol ekonomisini daha da zorlaştırmaması için yardım bekliyoruz.”

SPOR SERVİSİ

/////////////////////

14.08.2020 (Haber Merkezi)