Anka’dan 30 Ağustos mesajı

Anka’dan 30 Ağustos mesajı

Milli Mücadelemiz Mazlum Halklara da Örnek Olmuştur 

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 30 AğustosZafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ve yüce Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil ettiğini vurguladı.

 

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 30 AğustosZafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yılını kutlamanın heyecan ve gururunu yaşadığımızı ifade eden Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, şunları söyledi: “30 Ağustos Zafer Bayramı, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin varoluş mücadelesinin en güzel örneklerindendir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan savaşı ile Türk milleti bağımsız ve egemen bir devlet olarak yaşama onuruna kavuşmuştur. İşgalci güçler karşısında verdiği destansı mücadele ile milletimiz en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenler, Türk milletinin direnişi karşısında çaresiz kalmıştır. Tarihe altın harflerle yazılan bu zafer sonucu vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı büyük bir ders veren milletimiz, bu mücadelesiyle mazlum halklara da örnek olmuştur.

Bizlere bugün düşen görev, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen her türlü zorlukları aşarak ecdadımızın kurduğu cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm halkımızın 30 AğustosZafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü yürekten kutluyorum.”

 

29.08.2020 (Haber Merkezi)