Alibec’i istiyorlar

Alibec’i istiyorlar

Gaziantep Futbol Kulübü geçen sezonun başından bu yana ısrarla kadrosuna katmaya çalıştığı Denis Aibec’e yeni bir teklif daha götürdü.

 

Forvet hattını yetenekli isimlerle güçlendirmek isteyen Kırmızı – Siyahlı temsilcimiz, Jonathas De jesus transferinde sorun çıkması durumunda B planını devreye soktu.

 

Romanya’nın Astra Giurgiu takımında forma giyen 29 yaşındaki forveti teknik direktör Marius Sumudica, takımında görmek istiyor.

 

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Romanya temsilcisi Astra Giurgiu ile 1 yıl daha sözleşmesi olan ancak kulübünde memnun olmadığını her defasında dile getiren Denis Alibec’in Gaziantep F.K’ya gelmesi için teknik direktör Marius Sumudica aracılık yapıyor.

Bugün yeni sezon hazırlıklarına başlayacaklarını söyleyen Rumen teknik adam, “Brezilyalı bir forvetle görüşüyoruz. Bir Bosnalı, bir Türk orta saha, bir kaleci aldık, böylece ikinci kaleci yanımızda büyüyebilsin. Hâlâ iki veya üç kişiyle görüşüyoruz. İlgilendiğim tek kişi Denis Alibec, hala onu almaya çalışıyorum. Transfer ücretine ulaştık. Bay Niculae ile bir görüşme yaptım, Dani Comanile de konuştum. Bazı miktarlar artırıldı, kulüpler arasında görüşmeler var ve arada büyük bir fark var. Çok büyük miktarda Dinamo'ya verildiğini duydum”

 

İNDİRİM BEKLENİYOR

Kulübün transfer komitesinin de Astra Giurgiu yönetimine resmi transfer teklifini yaptığını belirten Sumudica, “Fiyatlar umurumda değil. Bir sonraki satışta sözleşmeye belirli yüzdelerin dahil edileceği düşünüldüğünde, Romanya futbolu için iyi bir miktar. Mümkün olduğunca birlikte performans sergilediğim tüm oyuncuları yanıma almaya çalıştım. Kulübümüzün ödemeyi kabul ettiği miktar 800.000 Euro ve bir sonraki transferin% 30 udur. Bir yıllık daha sözleşmesi olduğundan biz o kadar yüksek meblağları ödeyemeyiz ancak bir anlaşma sağlanırsa kadromuza katmak istiyoruz” diye konuştu.

17.08.2020 (Haber Merkezi)